Întâlnire romantică întreruptă de o creangă în parc din Sectorul 1 din București; tânără în stare gravă la spital.

O tânără, în vârstă de 25 de ani, a ajuns în stare gravă la spital după ce a ieșit cu iubitul său la întâlnire în Parcul Bazilescu din București

O creangă a căzut din copac și i-a lovit pe amândoi. Direcția Generală de Poliție a Municipiului București – Secția 5 a fost sesizată, ieri, prin apel 112, de către un bărbat, cu privire la faptul că, în timp ce se afla împreună cu partenera sa, pe o bancă, în pardul Bazilescu, din Sectorul 1, a căzut o creangă dintr-un copac, care i-a pus la pământ pe amândoi. La fața locului s-au deplasat, de urgență, polițiștii și un echipaj de prim-ajutor. De asemenea, la fața locului a intervenit și un echipaj de pompieri care au îndepărtat crengile din zona pietonală.

Cele două victime au fost transportate la spital, pentru îngrijiri medicale suplimentare. Cercetările sunt continuate de către polițiștii Secției 5 sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă. Victima are 25 de ani și avea si avea afecțiuni neurologice preexistente. În urma incidentului a suferit un traumatism grav în zona coloanei vertebrale. Este în stare grava la ATI Elias. Medicii iau în calcul ca mâine să o transfere la Spitalul Bagdasar pentru operație, potrivit reprezentanților de la Spitalul Elias.